Angielski od urodzenia

Co jakiś czas można usłyszeć, że oswajanie nawet noworodka z angielskim ma zbawienny wpływ na jego późniejszą łatwość posługiwania się tym językiem. W Opolu można wypróbować taką formę nauki, zatrudniając osobę, która będzie np. opiekować się maleństwem i jednocześnie prowadzić monologi po angielsku.

Eksperymentalna forma, zaskakujące efekty

Taka metoda polecana jest tym rodzicom, którzy i tak szukają niani dla swojego dziecka, a do tego mają sporo pieniędzy by zapłacić jej podwójną stawkę – od razu za „lekcje” angielskiego. Chociaż taka forma nauki wciąż uznawana jest za eksperymentalną, zyskuje coraz większą popularność. Nawet niektóre szkoły umożliwiające np. zdalną naukę języka angielskiego w Opolu zatrudniają tzw. babysitterów z profesjonalnym angielskim. Skoro może zadziałać, dlaczego nie spróbować?

Naukowe przesłanki

W takiej nauce najważniejsza jest regularność, czyli należy zagwarantować dziecku regularne, minimum godzinne „lekcje” codziennie. Umysł młodego człowieka jest bardzo chłonny i choć naukowcy nie mają jeszcze pewności, czy istotnie noworodek wynosi wiele z tego, że rozmawia się przy nim po angielsku, na pewno będzie oswajał się z brzmieniem tego języka. Ze statystyk wynika, że osoby uczące się angielskiego w ten sposób osiągają później lepsze wyniki i o wiele płynniej posługują się angielskim.

Sprawdź naukę języka angielskiego dla 3 latków.