Zjawiska paranormalne

radiestezja

Coraz więcej osób interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Są to zjawiska, których nie umiemy wyjaśnić naukowo; ich badaniem zajmują się parapsycholodzy. Do zjawisk nadprzyrodzonych zaliczamy: telepatię, jasnowidzenie, lewitację, pirokinezę, psychokinezę, itd.

Czym jest ezoteryka?

Ezoteryzm porusza tematy niedostępne dla większość osób, stawia na rozwój duchowy, duszę, które są odrzucane przez naukę. Ezoterykę możemy podzielić na kilka podgatunków:

  • numerologię,
  • astrologię,
  • fizjonomikę,
  • chiromancję,
  • jogę,
  • Feng Shui.

Ezoteryka jest częściowo powiązana z magią. Osoby zajmujące się ezoteryką często zwracają się do duchów, siły natury, niezbadanych istot. Głównym celem ezoteryki jest świadoma przemiana swojej osobowości. Pozwala zdobyć wiedzę jak się rozwijać, pozwala poznać swoje nadprzyrodzone zdolności, np. jasnowidztwo.
Pojęcie ezoteryki pojawia się także w kulturze popularnej: w powieści Harry Potter, w noweli Paulo Coelho – Alchemik, czy w powieści Dana Browna – Kod Leonarda da Vinci.

Nauka o promieniowaniu

Mianem nauki o promieniowaniu określa się radiestezję. Celem radiestezji jest wykrywanie tych promieniowań, za pomocą różdżki, wahadła. Radiestezja jet zaliczana do zjawisk paranormalnych – zalicza się ją do praktyk okultystycznych. Sama „nauka” zajmuje się badaniem fal elektrycznych i magnetycznych w przyrodzie oraz ich szkodliwym lub pozytywnym oddziaływaniem, np. żyły wodne. Zakres radiestezji obejmuje także:

  • medycynę – w diagnozowaniu chorób i dobierania leków,
  • archeologię – wykrywanie położenia dawnych budowli i osad,
  • kryminalistykę – poszukiwanie zaginionych osób,
  • analizę psychometryczną – badanie czakr.

Czym się zajmuje psychotronika?

Psychotronika korzysta z innych dziedzin nauki: psychologii, biofizyki, antropologii. Sama psychotronika zajmuje się badaniem niewyjaśnionych zjawisk przez naukę. Osoby zajmujące się psychotroniką za główny cel obrały sobie wyjaśnienie telepatii, psychokinezy, zjawisk mediumicznych. Też dużym zainteresowaniem badań jest pole (nie jest to pole znane nauce – magnetyczne i elektryczne). Pole to nie zostało jeszcze dokładnie zbadane, a kontrowersje zaczynają się już od samej nazwy. Jedni nazywają je polem morfogenetycznym inni umysłem Boga lub też boską matrycą.

Zjawiska paranormalne od lat fascynują ludzkość. Każdy chce poznać czy istnieją i czym są zjawiska, których obecnie nie da się wyjaśnić za pomocą nauki. Dlatego też parapsychologia ciągle się rozwija i ciągle pojawiają się nowe teorie oraz fakty.

Beton dekoracyjny

beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny jest modnym, artystycznym tynkiem, który stanowi nieprzeciętną dekorację współczesnych wnętrz mieszkalnych oraz publicznych. Wyśmienicie komponuje się z metalem, szkłem, a także surowym drewnem. Jego powierzchnia zazwyczaj nawiązuje wyglądem do naturalnego, „brutalnego” betonu – mówią specjaliści od betonu z JDTrade.

Beton dekoracyjny na ścianie w kuchni

         Betonowe ściany już od dawna należą do najmodniejszych rozwiązań aranżacji wnętrz i stale cieszą się niesłabnącą popularnością. To fenomenalne rozwiązanie zdaje egzamin nie tylko w zdobieniach ścian w nowocześnie urządzonym salonie ale również w kuchni – to oferta zwłaszcza dla miłośników chłodnego, industrialnego stylu.

         Beton dekoracyjny w kuchni będzie wyglądał imponująco zwłaszcza, jeśli jest ona o dość dużej powierzchni, obszerna i dobrze oświetlona. W mniejszych kuchniach można zdecydować się na pokrycie tylko niewielkiej części ściany lub wybranego elementu dekoracyjnego w celu jego uwydatnienia. Decydując się na takie rozwiązanie należy również zadbać o odpowiednie światło, które podkreśli jego dekoracyjność i sprawi, że pomieszczenie nie będzie przytłaczające.

Beton a dekoracja kuchni

         Beton dekoracyjny w kuchni wspaniale będzie wyglądał razem z gładkimi i lśniącymi drzwiami mebli i metalowymi, designerskimi dodatkami. Betonowa ściana to wyśmienite tło dla większości metalowych dekoracji oraz dodatków.

     Oczywiście można wybrać ciemny odcień betonowej ściany, który doskonale ożywią białe metalowe narzędzia, stylowe wieszaki lub proste, drewniane półki z widocznymi niebanalnymi naczyniami.

Zobacz beton Gliwice.

Witamy na Blogu Ninja!

Ninja Blog

Witamy na blogu Ninja! Jeśli Jesteś ciekaw informacji, które mogą ściąć Cie z krzesłami to dobrze trafiłeś. Tylko u Nas info, które zaatakuje Cię niczym Skrytobójca! Zapraszamy do czytania