Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego przy własnej działalności gospodarczej?

Własna działalność gospodarcza wiąże się z szeregiem wyzwań. Pośród licznych obowiązków z jakimi codziennie musi mierzyć się przedsiębiorca jest obowiązek rozliczania podatków i prowadzenia księgowości.

Zewnętrzne biuro rachunkowe – korzyści

Współpracując z biurem rachunkowym rozliczenie podatków zlecasz profesjonaliście, a sam zajmujesz się wykonywaniem czynności na których znasz się najlepiej, czyli oszczędzasz swój czas przeznaczając go na wykonywanie zadań, które są głównym trzonem twojej działalności.

Inne korzyści jakie płyną ze współpracy z zewnętrznym biurem rachunkowym to:

  • możliwość przechowywania dokumentacji w biurze rachunkowym wówczas w przypadku kontroli urzędu skarbowego kontrolerzy idą do biura rachunkowego, a nie do twojej firmy. Ponadto biuro rachunkowe odpowiada za wyjaśnienia i wymianę korespondencji z urzędem skarbowym;
  • znaczne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia błędu. Pracownicy biura rachunkowego to specjaliści w swojej dziedzinie, posiadający szeroką wiedzę z zakresu księgowości i podatków, którą na bieżąco aktualizują. A nawet gdyby do błędu doszło, posiadają polisę OC, która służy do pokrycia skutków powstałego błędu;
  • możliwość stałego korzystania z wiedzy i doświadczenia pracowników biura rachunkowego, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, szczególnie z zakresu optymalizacji podatkowej, czy możliwości zgodnego z prawem obniżenia podatków.

Jak wynika z powyższego można samodzielnie prowadzić księgowość, ale na pewno z udziałem specjalisty jest to dużo prostsze i przede wszystkim stanowi sporą oszczędność czasu dla przedsiębiorcy.