Dwie nowe konsole od Microsoft

Microsoft pracuje nad nową konsolą! Potwierdzono to na niedawnych targach E3. Czego więc możemy się spodziewać po nowej zabawce dla graczy od Microsoftu?

Nie od dzisiaj wiadomo, że w rankingach sprzedaży tego typu konsol króluje niepodzielnie Sony i jej PlayStation. Wii to zupełnie inna historia, tak że w tym segmencie mamy tak naprawdę tylko dwóch rywali.

Sprzedaż Xboxa One jest o połowę niższa, niż PS4. W chwili swojej premiery Xbox One nie posiadał podobnej przewagi jak z chwilą wejścia na rynek Xboxa 360. Była to wtedy jedyna konsola na rynku z grafiką HD.

W jaki sposób Microsoft planuje gonić konkurenta?

Microsoft niedawno przyznał, że pracuje już nad nową konsolą. Dla wielu nie było zaskoczeniem, że praca wre, ale zelektryzowało wszystkich, że w planach są dwie konsole z nowej rodziny.

Na rynek ma trafić pełnoprawna, dobrze wyposażona konsola o wysokiej wydajności oraz – i tu zaskoczenie – konsola służąca do grania w trybie strumieniowania. Ta druga będzie okrojoną wersją i do jej działania będzie potrzebne szybkie łącze internetowe.

Plany Microsoftu zakładają jednak, że na obu z nich będzie można grać w te same gry. Nie wiadomo, jak będą się miały do tego lagi na łączach – trzeba chyba wierzyć, że Microsoft ten problem rozwiąże, twierdzą maniacy na bieżąco śledzący niusy o Xbox Scarlett (https://nowakonsola.pl/).

Microsoft stawia na streaming

Tak naprawdę jest to pierwszy raz, kiedy producent konsol zdecydował się postawić na takie rozwiązanie i skupić się na streamingu. Do tej pory – poza pojedynczymi tytułami i próbami innych producentów – nikt nie podjął się takiego przedsięwzięcia.

Kodowa wersja planowanej konsoli to “Scarlett”, ale jeszcze nie jest jasne, czy taka będzie jej finalna nazwa. Niektórzy spekulują, że może to być “Xbox Two” lub “Xbox Cloud”.

W przypadku każdej nowej konsoli jej specyfikacja znacząco przewyższa ustępujący model. Jeśli chodzi o Scarlett, póki co nie ujawniono żadnych szczegółów. Jednak z pewnych przecieków można wywnioskować, że Microsoft bardzo mocno myśli o grafice w jakości 4K i co najmniej 60 klatkach na sekundę.

Możemy zatem spodziewać się bardzo atrakcyjnej oprawy graficznej nowych tytułów. Rosnąca systematycznie sprzedaż telewizorów i monitorów wspierających 4K pozwala sądzić, że w chwili premiery Xbox Scarlett ekrany w tej jakości będą w przystępnych cenach.

Czekamy zatem na kolejne nowości i zapowiedzi od Microsoftu!