Implanty zębów

Implanty zębów każdego roku zdobywają coraz więcej zwolenników. Są doskonałą alternatywą dla osób starszych, które nie chcą korzystać z wyjmowanych protez. Są również idealnym rozwiązaniem dla dorosłych, którzy z jakiegoś powodu stracili zęba i znów bez skrępowania będą mogli się uśmiechać. Na czym polega zabieg wszczepienia implantów? Co oferuje nam nowoczesna implantologia? Jakie są zalety implantów?

Na czym polega zabieg wszczepienia implantów?

Implanty zębów zazwyczaj wykonane są z tytanu, jest to materiał, który nie powoduję reakcji alergicznych i jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia,
Możemy wykonać odbudowę pojedynczego zęba lub większej ilości zębów. Praca implanta polega na tym, że utrzymuje koronę zęba i przenosi ciężar podczas spożywania posiłków na kość.
Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa zazwyczaj około 20-30 minut. Jest też w pełni bezbolesny, dzięki zastosowaniu skutecznego znieczulenia. Po zabiegu może towarzyszyć nam opuchnięcie twarzy, ale już następnego dnia będziemy mogli wrócić do codziennych zajęć. Zrastanie się kości zęba z implantem trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

Przeciwwskazania

Zabieg wszczepiania implantów jest bardzo bezpieczny. Istnieje jednak kilka wymagań, które są niezbędne i warto o nich wiedzieć. Przed zabiegiem musimy rzucić palenie papierosów.
Również kobiety w ciąży powinny się wstrzymać z wszczepieniem implantów, ponieważ zabieg wymaga wykonania zdjęcia rentgenowskiego, co nie jest polecane ciężarnym kobietom.
Implantów nie można stosować również u dzieci i młodzieży. Minimalny wiek to około 20 lat.