Jak wybrać pomoc drogową?

Każdy wyjazd w nawet niedaleką trasę, może zakończyć się niespodziewaną awarią samochodu. O szczęściu mogą mówić kierowcy, których spotkały usterki możliwie do usunięcia na drodze. W pozostałych przypadkach potrzebne jest wsparcie, które pomoże przetransportować auto do warsztatu. Na co zwrócić uwagę, wybierając usługę?

1. Zasięg terenu działania

Firmy oferują pomoc drogową na określonym terenie. Może zdarzyć się, że awaria samochodu będzie miała miejsce poza jej zasięgiem. Dobrze jest więc przed wyruszeniem w trasę sprawdzić, usługi których firm będą dostępne na danym etapie podróży. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek i dodatkowych nerwów. Warto przy okazji zainteresować się, w jakim systemie dana firma pracuje. Może bowiem okazać się, że jej usługa będzie niedostępna w godzinach nocnych, weekendy lud dni świąteczne.

2. Sprzęt

O tym, w jaki sposób samochód zostanie przetransportowany do warsztatu, zadecyduje jego wyposażenie i rodzaj usterki, która unieruchomiła auto. Nie w każdym przypadku będzie możliwe skorzystanie z usługi holowania. Warto więc odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, czy wybrana pomoc drogowa dysponuje lawetą, która bezpiecznie dowiezie samochód pod wskazany adres. Bezpiecznie, czyli bez dodatkowych okoliczności typu awaria samochodu pomocy drogowej. Warto więc zwrócić uwagę na stan techniczny maszyn, jakimi dysponuje dana firma. Jeśli budzi on jakiekolwiek zastrzeżenia, lepiej poszukać pomocy gdzie indziej.

3. Czas odpowiedzi na zgłoszenie

Nie brakuje kierowców, którzy spędzili na poboczu wiele godzin w oczekiwaniu na pomoc drogową. Łatwo się domyśleć, jakie emocje im w tym czasie towarzyszyły. Sama usterka auta i przerwana podróż jest sytuacją, która wywołuje duży stres. Przeciągający się czas oczekiwania na pomoc w żaden sposób go nie łagodzi. W sytuacji, gdy jest to podróż biznesowa, może dodatkowo wiązać się ze stratą zysków, jeśli nie dojdzie do ważnego spotkania. Natomiast w każdej sytuacji obowiązuje ta sama zasada – im szybciej auto trafi do warsztatu, tym szybciej jego właściciel może liczyć na usunięcie usterki i kontynuowanie jazdy.

4. Jakość

Jakość usługi zawsze powinna być jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze danej oferty. W dobie multimediów łatwo zasięgnąć opinii klientów niemal każdej firmy świadczącej jakiekolwiek usługi. Z tej możliwości warto skorzystać wybierając pomoc drogową, ze wsparcia której skorzysta się, gdy zajdzie taka potrzeba.