Jak zaplanować wypoczynek w Koszalinie?

Koszalin to jedno z największych miast znajdujących się na pomorzu. Co prawda nie cieszy się ono aż taką renomą jak chociażby Trójmiasto czy też Międzyzdroje, jednak z pewnością jest to punkt na mapie Polski, który warto odwiedzić. Na szczególną uwagę zasługuje letni wypoczynek w Koszalinie. Jest to doskonały punkt wypadowy do okolicznych miejscowości turystycznych, w których znajdują się słynne przepiękne, piaszczyste plaże. W samym mieście nie brakuje też atrakcji – i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Sposoby na poruszanie się po okolicy Koszalina

Zwiedzanie samego miasta jak i okolicznych atrakcji warto rozpocząć od wizyty w punkcie informacyjnym dla turystów. Dostępne są tam zarówno mapy, przewodniki jak i foldery informacyjne, w których można znaleźć ciekawostki o najważniejszych atrakcjach, a także daty ważnych wydarzeń kulturalnych. Efektywne zwiedzanie musi opierać się na dokładnym planie – w przeciwnym razie, zupełnie przypadkowo można przeoczyć wiele interesujących miejsc. Okolicę Koszalina można zwiedzać na dwa sposoby – na rowerze lub samochodem. To pierwsze rozwiązanie przeznaczone jest dla osób lubiących aktywność fizyczną. Płaskie ukształtowanie terenu i wiele tras rowerowych sprzyja organizowaniu ciekawych wycieczek na dwóch kółkach. Nie każdy jednak przepada za zwiedzaniem w pocie czoła – nie ma co ukrywać, jazda na rowerze potrafi zmęczyć. Alternatywą w tym przypadku będzie przemieszczanie się samochodem. Jeżeli ktoś wybrał się na wakacje np. pociągiem i nie ma auta, wówczas pomocna będzie wypożyczalnia samochodów działająca w Koszalinie.

Co ciekawego warto zobaczyć w mieście?

Jednak zanim turysta wybierze się na zwiedzanie okolicy, powinien odwiedzić wpierw miejskie atrakcje, a jest ich co nie miara. Do najważniejszych z nich zaliczają się między innymi: słynna wieża widokowa, Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Katedra, Pałac Młynarza czy elementy murów miejskich. To tylko niektóre atrakcje które z pewnością warto zobaczyć odpoczywając w Koszalinie.