Kursy rozwoju duchowego – czy warto w nich uczestniczyć?

Tempo życia, które narzuca współczesny świat, sprawia, że często zapominamy o tym, że czas poświęcony samemu sobie, nie jest wcale jego stratą. Wiecznie zabiegani nie myślimy nawet o spojrzeniu w głąb siebie, swoich potrzeb i pragnień. Gdyby ktoś zapytał nas, co daje nam szczęście, pewnie musielibyśmy się długo zastanowić. Jeżeli jednak przyszedł moment, kiedy zaczynamy poddawać refleksji swoje życie i wybory, z pomocną dłonią przychodzą do nas warsztaty rozwoju duchowego.

Warsztaty rozwoju duchowego – czym są?

Sposób, w jaki przebiegać będzie duchowy rozwój i samodoskonalenie, w znacznej mierze zależy od tego, jaką „szkołę” wybierzemy i zasady, na których się ona opiera. Są tacy (najbardziej wydaje się ekstremalni), dla których duchowy rozwój to droga ku zdobyciu zdolności paranormalnych takich jak telekineza, lewitacja czy jasnowidzenie.Według innych rozwój osobisty to po prostu doskonalenie naszej osobowości, nauka tego, jak świadomie kierować swoją życiową ścieżką. Dla jeszcze innych jest to pozyskiwanie umiejętności, które pozwolą odnaleźć się w trudnych sytuacjach, na które stale jesteśmy narażeni w pracy czy życiu osobistym. Podczas spotkań na kursach rozwoju duchowego prowadzone są wykłady dotyczące między innymi sensu życia, nauczyć można się medytacji i innych narzędzi, które pomagają opanować codzienny stres.

Czy warto uczestniczyć w kursach rozwoju duchowego?

Opinie osób, które uczestniczyły w tego rodzaju kursach, są raczej zgodne – warto. Nawet jeżeli okaże się, że ten sposób samorozwoju nie jest dla nas odpowiedni i nie będziemy go kontynuować, stanowić może ciekawe doświadczenie. Gdy zaistnieje przeciwna sytuacja i na kursie rozwoju duchowego odnajdziemy sposób na rozwiązywanie swoich problemów i swoją własną wewnętrzną ścieżkę, będzie miało to na pewno pozytywny wpływ na nasze życie. Kolejna rzecz przemawiająca na korzyść kursów to fakt, że spotkać możemy tam mnóstwo ludzi i zawrzeć ciekawe przyjaźnie. Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać, mianowicie kursy rozwoju duchowego wcale nie muszą być związane z żadną religią. Często osoby niewierzące korzystają z nich jako z pewnego rodzaju substytutu wiary.