Medycyna niekonwencjonalna – bioenergoterapia

Zdarza się, że osoby przewlekle chore, zmęczone ciągłymi wizytami u lekarza, zabiegami nie przynoszącymi żadnej widocznej poprawy, lub mające problemy z przyjmowaniem zaleconych leków, szukają leczenia alternatywnego. Jednym z takich, bardzo popularnych rozwiązań, jest bioenergiaterapia, nieco przez minione lata zapomniana forma uzdrawiania, ale obecnie wracająca do łask – zauważają specjaliści z gabinetu Bialylotos.opole.pl.

Czym jest bioenergoterapia

Jest ona zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej i ma na celu, zdaniem zwolenników tej formy terapii, odblokować w chorym ciele kanały energetyczne, którymi popłynie dobra energia, zdolna ukierunkować siły organizmu na samo-zwalczenie choroby. Z naukowego punktu widzenia, nie ma dowodów na owe strumienie energetyczne, ale stosowanie tej formy leczenia w medycynie chińskiej, przynosiło pozytywne rezultaty. Być może wynikały one z dużej siły sugestii bioenergoterapeuty, jedynego wszechstronnego medyka, która pozwalała na poprawę zdrowia pacjentów. Nie jest to stwierdzone jednoznacznie, ale jednoczesne stosowanie medykamentów i bioenergoterapii mogło być powodem uleczania.

Medycyna niekonwencjonalna a leczenie tradycyjne

W czasach obecnych, zabiegi bioenergoterapeutyczne powinny być pod kontrolą lekarza. Wiele przewlekłych chorób wymaga leczenia farmakologicznego, więc przerwa w przyjmowaniu leków, i zdanie się tylko na leczenie metodami niekonwencjonalnymi jest absolutnie niewskazane.

Trzeba pamiętać, że zazwyczaj leczenie przez lekarza medycyny może być wspomagane inną formą terapii, ale tylko i wyłącznie za wyraźną akceptacją obu stron. W innej sytuacji pacjent może przerwać leczenie, tylko na wyraźne własne życzenie, co zresztą nie będzie korzystne dla jego zdrowia.
Bioenergoterapia nie jest lekarstwem na wszystkie choroby.

O zabiegach bioenergoterapeutycznych dowiesz się więcej na: https://bialylotos.opole.pl/.