Kto wycenia działki budowlane?

działki budowlane Opole

Wycena działki budowlanej wbrew wszelkiej opinii wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też w wielu przypadkach należy skorzystać z fachowej pomocy odpowiednich specjalistów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kto wycenia działki budowlane – odpowiada grupa ekspertów z Dzialki-Chmielowice.pl.

Co ma wpływ na cenę działki?

Na cenę działki ma wpływ bardzo wiele różnorodnych czynników takich jak np.: lokalizacja, dojazd do niej, uzbrojenie terenu, sąsiedztwo, kształt i wielkość. W dzisiejszych czasach olbrzymie znaczenie ma również plan zagospodarowania przestrzennego, o którym niestety bardzo często zapominają osoby, które planują zakup nowej działki budowlane Opole jest miastem, które posiada rozwinięty plan zagospodarowania przestrzennego.

Rzeczoznawcy majątkowi

Działkę, tak samo zresztą jak i nieruchomości mogą wycenić profesjonalni rzeczoznawcy majątkowi. Dokładny wykaz osób, którzy posiadają takie uprawnienia można znaleźć na witrynie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Pamiętać należy o tym, że rzeczoznawcy majątkowi mają dostęp do specjalnej bazy aktów notarialnych, dzięki czemu mogą błyskawicznie poznać ceny transakcyjne identycznych działek, które planujemy kupić. Osoby, które planują skorzystać z pomocy rzeczoznawcy powinni upewnić się, czy posiada on ważną legitymację i odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Kluczową kwestią jest również doświadczenie rzeczoznawcy.

Rodzaje domów

lokale opole

Dom to nie tylko nieruchomość. To przede wszystkim synonim bezpieczeństwa i stabilności. To nasze refugium ー miejsce, gdzie możemy się zrelaksować i dobrze poczuć. O symbolicznym znaczeniu domu moglibyśmy pisać godzinami i nadal nie wyczerpać tematu – mawiają pośrednicy z https://investdom.pl/. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się rodzajami domów, występującymi w Polsce najczęściej. Zapraszamy do lektury! 

Podział ze względu na zabudowę

Wyróżniamy dom wolnostojący, dom bliźniaczy i dom szeregowy. Poniżej krótka charakterystyka każdego z nich.

Dom wolnostojący

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj nieruchomości stoi samotnie, nie przylegając do żadnego innego budynku. Poszczególne budynki tego typu różnią się między sobą. Niektóre mają tylko jedno piętro, inne więcej. Niektóre wyposażone są w piwnice, inne nie. Jedną z istotnych zalet posiadania takiego domu jest przestrzeń wokół, którą można zagospodarować na przykład na ogród.

Dom w zabudowie bliźniaczej

Chociaż nazywa się je bliźniakami, tak naprawdę nie muszą być swoim lustrzanym odbiciem. Ten typ nieruchomości charakteryzuje się połączeniem z innym domem. W Polsce dotychczas rzadko spotykany, chociaż jego popularność rośnie z roku na rok.  

Dom w zabudowie szeregowej

Budynki szeregowe tworzą rzędy kilku, kilkunastu domów, połączonych ze sobą. To rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.

Podział ze względu na użyte materiały

Dom drewniany

Oznacza zazwyczaj dom w konstrukcji szkieletowej, bądź z bali. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ta druga, coraz popularniejsza w Polsce ze względu na niską cenę. Polega na budowaniu z pełnych drewnianych elementów. Wymaga dodatkowego ocieplenia.

Dom murowany

Czyli znany nam wszystkich dom z cegieł i betonu. Bardzo solidna konstrukcja, która przetrwa lata. Bardzo popularny nie tylko w Polsce.

Dom pasywny

Obecnie rzadko spotykany, ze względu na wysoką cenę. Ta konstrukcja posiada jedną istotną zaletę: nie wymaga dodatkowego ogrzewania, dzięki odpowiednim materiałom termoizolującym  oraz wykorzystaniu naturalnych źródeł energii (powietrze, energia słoneczna).

Wybór domu to jedna z najpoważniejszych decyzji w naszym życiu. Musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników i zdecydować się na najlepsze dla nas rozwiązanie. Nie ma uniwersalnej recepty. Ważne, by w domu czuć się… jak w domu. Do przeczytania!

Zajrzyj na lokale Opole.

Witamy na Blogu Ninja!

Ninja Blog

Witamy na blogu Ninja! Jeśli Jesteś ciekaw informacji, które mogą ściąć Cie z krzesłami to dobrze trafiłeś. Tylko u Nas info, które zaatakuje Cię niczym Skrytobójca! Zapraszamy do czytania