Opole – gdzie warto się wybrać

W ostatnim czasie Opole pięknieje w oczach. Ostatnio odświeżono deptak stolicy województwa opolskiego, czyli ulicę Krakowską. Coraz częściej wśród spacerujących widzimy turystów z różnych, nieraz zupełnie dla nas egzotycznych krajów.

W tym artykule napiszemy, gdzie warto się wybrać, będąc w Opolu.

Opolska Wenecja wciąż zachwyca

Bez wątpienia jednym z atrakcyjniejszych miejsc są bulwary i budynki znajdujące się przy kanale Młynówka. Jest tam bardzo urokliwie, zwłaszcza wieczorową porą, kiedy fasady i taflę wody rozświetlają latarnie. Kto chociaż raz się tam znalazł musiał przyznać, że opinia “opolskiej Wenecji” nie jest oceną na wyrost.

Opolanie z dumą oprowadzają swoich gości z innych miast czy nawet kraju po “opolskiej Wenecji”. Mają pewność, że turyści będą nią zachwyceni.

Na miłą niespodziankę natrafimy już przechodząc przez mostek zwany groszowym. Do jego konstrukcji przypięto niezliczoną liczbę kłódek. Każda ma na sobie inskrypcję. Co możemy przeczytać? Imiona zakochanych, którzy wierzą, że ich uczucie przetrwa przynajmniej tak długo, jak wisieć będzie kłódka. Cóż, jest w tym jakiś romantyzm…

Nie tylko dla ludzi

Młynówkę upodobały sobie różne ptaki. Prym wiodą kaczki i mewy. A kiedy dni ulegają ochłodzeniu, na zimowiska zlatują się kormorana – bardzo wytrwali lotnicy.

Przy pewnej dozie szczęścia ujrzymy przyczajonego gdzieś zimorodka, małego, ale z dużym dziobem i o barwnym – wręcz egzotycznym – upierzeniu.

Nic dziwnego, że nietrudno natrafić tu na któregoś z lokalnych ptasiarzy.

Nocleg w Opolu

Jeśli jesteś gościem w tym mieście, to warto tu zostać przynajmniej na jedną noc, wybierając nocleg w Opolu (https://eventhostel.pl/). Można to zrobić na niewygórowaną cenę. Dobrze w takim wypadku zakwaterować się blisko centrum, dzięki czemu zaledwie kilka kroków będzie nas dzieliło od atrakcyjnych miejsc. Pod wieczór wybierzemy się do któregoś z popularnych lokali, nie martwiąc się o późniejszy powrót, i czy wystarczy nam pieniędzy, aby zamówić taryfę.

Na drugi dzień, kiedy się wyśpimy, warto udać się na Wyspę Bolko – nie bez powodu określana jest jako Zielone Płuca Opola. Jest to malownicze miejsce, w którym każdy miłośnik zieleni poczuje się jak w domu. Możemy na niej zaobserwować wiele zwierząt, między innymi sarny czy ptaki. Dużą atrakcją jest dzięcioł zielony.

Dla miłośników zwierząt z innych kontynentów mamy dobrą wiadomość. Na wspomnianej wyspie mieści się też ZOO, które przyciąga dzieci i dorosłych.

Opole może się pochwalić wieloma innymi atrakcjami. Jeśli je odwiedzisz, na pewno nie poczujesz zawodu!