Scarlett – co wiemy o nowej konsoli Xbox?

Rynek konsol już od prawie dwóch dekad opiera się na ciągłej rywalizacji Sony i Microsoftu. To konflikt długi, pełen wzlotów i upadków – do niedawna, zdaje się, to Xbox znajdował się na przegranej pozycji. Obecnie jednak karty zdają się odwracać – coraz większą część tortu zabiera Nintendo, a Playstation konsekwentnie pracuje na swój negatywny PR, decydując na przykład o zabraniu graczom możliwości rywalizowania ze sobą za pośrednictwem różnych platform. Microsoft podejmuje z kolei decyzje trafne i wartościowe, od kiedy Phil Spencer rozpoczął zarządzanie Xbox-em. Nowe studia, które stworzą gry dedykowane pod konsolę, wsteczna kompatybilność, możliwość wspólnej gry dla gracza konsolowego i komputerowego – to są naprawdę ważne i wartościowe decyzje. Sukces i dominację konsoli Microsoftu na rynku z całą pewnością ma szansę potwierdzić nowa jej odsłona.

Parę słów o Xbox Scarlett

Co wiemy o konsoli Scarlett? Póki co – bardzo niewiele, wszystkie najważniejsze informacje przewijają się wyłącznie w kuluarach i rzadko kiedy wydostają się na światło dzienne. Wyciekła nazwa kodowa, czyli Scarlett, ale słychać też coraz głośniej plotki, że konsola swoją premierę będzie miała w roku 2020. Jest to na wskroś prawdopodobna data – zapewne w 2019 będzie oficjalna zapowiedź, kilka miesięcy ciągłego reklamowania samej konsoli i ekskluzywnych dla niej produkcji i za dwa lata dane nam będzie pograć sobie w zupełnie nowej jakości. Istotnym elementem całej układanki jest też fakt, że Microsoft opisuje Scarlett jako rodzinę urządzeń i jest to samo w sobie dosyć zagadkowe. Możliwe, że wzorem Xbox One Xbox Scarlett będzie dostępne w wersji domyślnej, a także S i X, ale, kto wie, być może Microsoft zdecyduje się w jakiś sposób zaskoczyć graczy?

Kiedy premiera Xbox Scarlett?

Można spokojnie założyć, że czeka nas rewolucja w branży konsol. Xbox jako marka jest świetnie zarządzana w przeciwieństwie do konkurencji i można śmiało założyć, że w 2020 doczekamy się hegemona, który zepchnie PlayStation z piedestału i odbierze jej miano najlepszej konsoli dostępnej na rynku.