Kto wycenia działki budowlane?

Wycena działki budowlanej wbrew wszelkiej opinii wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też w wielu przypadkach należy skorzystać z fachowej pomocy odpowiednich specjalistów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, kto wycenia działki budowlane – odpowiada grupa ekspertów z Dzialki-Chmielowice.pl.

Co ma wpływ na cenę działki?

Na cenę działki ma wpływ bardzo wiele różnorodnych czynników takich jak np.: lokalizacja, dojazd do niej, uzbrojenie terenu, sąsiedztwo, kształt i wielkość. W dzisiejszych czasach olbrzymie znaczenie ma również plan zagospodarowania przestrzennego, o którym niestety bardzo często zapominają osoby, które planują zakup nowej działki budowlane Opole jest miastem, które posiada rozwinięty plan zagospodarowania przestrzennego.

Rzeczoznawcy majątkowi

Działkę, tak samo zresztą jak i nieruchomości mogą wycenić profesjonalni rzeczoznawcy majątkowi. Dokładny wykaz osób, którzy posiadają takie uprawnienia można znaleźć na witrynie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Pamiętać należy o tym, że rzeczoznawcy majątkowi mają dostęp do specjalnej bazy aktów notarialnych, dzięki czemu mogą błyskawicznie poznać ceny transakcyjne identycznych działek, które planujemy kupić. Osoby, które planują skorzystać z pomocy rzeczoznawcy powinni upewnić się, czy posiada on ważną legitymację i odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Kluczową kwestią jest również doświadczenie rzeczoznawcy.